Сторінки

10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Квітень 2014 р. Обмін досвідом з польськими колегами.


Грудень 2013 р.

Неурожай картофеля? Это просто невозможно

Волынская область традиционно считалась картофельным краем, да и сейчас она находится в числе лидеров по объемам выращивания «второго хлеба». Вместе с тем на всю область работает лишь одно по-настоящему крупное (100 га) картофелеводческое хозяйство — СГТзОВ «Родючість-агро» в пгт Торчин Луцкого района, на границе черноземной и полесской зон. За три года хозяйство практически с нуля создало крупнейший в области картофелеводческий бизнес, получило статус семеноводческого, а теперь строит планы насчет переработки. Подводя итоги этого года, специалисты агрофирмы утверждают: для умелого картофелевода неурожайных лет просто не бывает. Читати далі>>


Польове інспектування (апробація)  сортових посівів  сільськогосподарських культур  та апробація плодових і ягідних культур в   господарствах   Волинської  області

 

Польове інспектування насінницьких посівів – це комплекс заходів з офіційної перевірки придатності сортових посівів для використання урожаю з них на насінницькі цілі за попереднього та остаточного інспектування.

Попереднє інспектування (обстеження) – встановлення сортової ідентичності, оцінювання стану насінницького посіву  та перевірка додержання  вимог насінницької технології  щодо забезпечення якості вирощуваного насіння.

Остаточне інспектування (апробація) - польова перевірка насінницького посіву щодо рівня сортової чистоти (типовості), засмічення іншими видами рослин, ураження хворобами  та пошкодження шкідниками.   

 Державними інспекторами управління контролю якості насіння та садивного матеріалу станом на 24 липня в господарствах області проведено  польове інспектування (апробацію) насіннєвих посівів ярих і озимих зернових культур  на площі 11,78 тис.га, в тому числі 1,78 тис.га на  категорію  добазове та базове, маточних насаджень 

смородини на площі 21га, малини та суниці – 20,6 га, картоплі – 60 га. Одночасно проводиться моніторинг готовності насіннєвих складів до приймання насіння нового врожаю.

Остаточне польове інспектування

проведено в усіх сільськогосподарських підприємствах області, які подали заяви на апробацію та в  25 господарствах області, з 27, які внесені до Державного Реєстру виробників насіння та садивного матеріалу на 2013 рік.

Одним  з таких господарств є СГТзОВ“Родючість-агро”, смт.Торчин Луцького району, де насінницькі посіви картоплі становлять 27,8 га. Державним інспектором сільського господарства Геба Т.Є., за участі представників господарства – головного агронома Михайлова С.М. та агронома з насінництва Хоровця В.В. проведено польове інспектування насіннєвих посівів картоплі сортів Альвара, Каррера, Ред Скарлет, Моцарт, Тирас і Партнер.


 21 серпня 2013 р.

День картопляного поля на Волині

 

На базі СГТзОВ “Родючість-агро” смт.Торчин Луцького району, за участю начальника Державної інспекції сільського господарства у Волинській області Горбача С.В., партнерів господарства з Києва, Криму, Хмельницької області відбувся День поля на тему: Проблеми та перспективи вирощування картоплі у Волинській області. Фахівцями в галузі картоплярства було висвітлено пріоритетні напрямки і перспективи вирощування садивного матеріалу картоплі, технології зберігання та сортова політика залежно від напрямку використання.

В СГТзОВ “Родючість-Агро” площа насінницьких посівів картоплі становить 27,8 га.  Господарство внесено в Державний реєстр виробників насіння і садивного матеріалу на 2013 рік, з правом реалізації сертифікованого насіннєвого матеріалу картоплі сортів Альвара, Ред Скарлет, Моцарт, Каррера обсягом 405т.

Укладені ліцензійні угоди з ТОВ “КВС-Україна”, ТОВ “ЕйчЗетПіСі Україна”, Поліською дослідною станцією імені О.М.Засухіна ІК НААН України на вирощування та реалізацію насіннєвого матеріалу картоплі.

СГТзОВ “Родючість-Агро” має потужну матеріально технічну базу для вирощування та зберігання картоплі: картоплесаджалку, картоплезбиральні комбайни, картоплесортувальну машину, сучасне картоплесховище місткістю 730 тонн. 

В практичній частині було оглянуто полігон випробування сортів вітчизняної та зарубіжної селекції, а також літні посадки картоплі, як захід оздоровлення посадкового матеріалу. 

При підведенні підсумків Сергій Горбач акцентував увагу на перевагах сортів картоплі вітчизняної селекції, яким сьогодні необхідно приділяти особливу увагу.


16 серпня 2013 р.

Національний День Картоплі


Близько двохсот картоплярів відсвяткували перший Національний День Картоплі 16-го серпня в с. Семиполки (Київська обл.). Серед учасників були провідні виробники картоплі, представники підприємств по переробці, постачальники спеціалізованої техніки, засобів захисту рослин та добрив. Захід організували компанії "Агріко Україна" та "ДИКУН", спільно з Українською асоціацією виробників картоплі (УАВК), за участі Інституту картоплярства НААН України.


Сторінки

10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 © Schemaks